Lenovo X1 Carbon powiewem świeżości na rynku informatycznym

Laptopy z linii Lenovo X1 Carbon (więcej pod tym linkiem: https://itnes.pl/notebooki/notebooki-lenovo/notebooki-lenovo-thinkpad/notebooki-lenovo-thinkpad-seria-x/laptopy-lenovo-thinkpad-x1-carbon/) wyposażone są w multimedialne funkcje, wśród których można wymienić podświetlaną klawiaturę. Co ważne, oprócz podświetlenia ma ona jeszcze jedną ważną cechę, mianowicie jest odporna na zalanie i zachlapanie. Na pokładzie klawiatury znajduje się również funkcjonalny Trackpoint. Komputery są niezwykle lekkie, ich waga nie przekracza 2 kilogramów. Modele tej serii mają dużo zabezpieczeń wśród których można wymienić: ,,Fast Identity Online”. Jest to przydatna funkcja do uwierzytelniania.

Wśród zabezpieczeń warto również wymienić układ szyfrowania ,,Trusted Platform Module”, dzięki któremu można zabezpieczać klucze i kody dostępowe. Na uwagę zasługuje także czytnik linii papilarnych, który jest kompatybilny z funkcją Windows Hello. Dzięki tym opcjom można logować się do komputera za pomocą kamerki i odciska palca. Na pokładzie urządzenia znajduje się również osłonka kamery ThinkShutter. Te ultrabooki mogą mieć na wyposażeniu 8 lub 16 GB pamięci RAM. Mają one tylko 15 mm wysokości, są bardzo lekkie, ważą 1,21 kg. Dzięki temu z łatwością można je zabrać w podróż biznesową, do pociągu lub do pracy zdalnej.

Lenovo X1 Carbon z technologią IPS

Laptopy z linii Lenovo X1 Carbon wyposażone są w 14 cali oraz matrycę IPS, która zapewnia doskonałą widoczność dzięki szerokim kątom ekranu. Urządzenie jest kompatybilne z systemem operacyjnym Windows 10 Professional. Komputer wyposażony jest również w wysokiej jakości kartę Intel HD Graphics 620. Lenovo X1 Carbon wyróżnia się technologią Intel Thunderbolt 3. W drodze podsumowania warto pamiętać, iż komputery od Lenovo:

  • wyposażone są w 6-rdzeniowe procesory,
  • akumulator wytrzymuje do 19 godzin na ładowaniu,
  • pamięć masowa maksymalnie może wynosić 2 TB,
  • wyposażone są w rozdzielczość Full HD,
  • mają ekran IPS.